PARK POSTEPU- MYCOWORK MYHIVE

Mycowork to przestrzeń biura coworkowego, która zajmuje powierzchnię jednego piętra budynku Park Postępu właściciela spółki Immofinanz. Projekt wnętrz przestrzeni Mycowork został przygotowany w oparciu o szczegółowy brandbook marki myhive dedykowany budynkom oraz biurom zlokalizowanym w Europie należącym do spółki Immofinanz.

Projektowane wnętrze miało być ponadczasowe i zachęcające do pracy kreatywnej. Istotną zaletą wnętrza jest położenie budynku Park Postępu w sercu businessowego Mokotowa. Dzięki temu czujemy rytm miasta, rozwój stolicy który możemy porównywać z rozwojem własnej firmy i własnych projektów.

Wprowadzenie biophilic design zaprocentowało bujną zielenią, która wprowadziła przytulny i zdrowy klimat oraz skojarzenie z domem i naturą. Architekci oraz Inwestor przywiązywali do natury i ekologii olbrzymią wagę czego przykładem są okładziny ścienne z naturalnych materiałów. Niepowtarzalne panele akustyczne wykonane z naturalnego korka, które powstają bez szkód dla środowiska, nadają się do recyclingu i są biodegradowlane. Ekologicznym rozwiązaniem było również zastosowanie energooszczędnych źródeł światła w technologii LED. Żródła światła, barwa oraz kierunki świecenia były skrupulatnie dobierane na etapie projektowym oraz analizowane pod kątem użytkowym. Inteligentne sterowanie oświetleniem oraz odpowiednie strefowanie dzielące na sekcje przyczyniło się do lepszej wydajności energetycznej budynku.

Projekt powierzchni był wymagający i traktowany indywidulanie, ponieważ pod marką myhive dla przestrzeni biurowej opracowywany był i implementowany po raz pierwszy na rynku polskim.