Apartament w budynku Złota 44 w Warszawie

Złota 44 to nie tylko adres ekskluzywnego budynku apartamentowego to również w tym wypadku numer piętra, na którym znajduje się prezentowane wyjątkowe wnętrze. Apartament zlokalizowany na 44 piętrzę w budynku usytuowany jest w zachodnim skrzydle wieży z widokiem na tzw. „Warszawski Manhattan”.

Projektowane wnętrze apartamentu zostało oparte na połączeniu salonu z sypialnią za sprawą zastosowania podwójnych drzwi przesuwnych. Powiększyło to optycznie przestrzeń obu pomieszczeń, a dostęp naturalnego światła dodatkowo spotęgował to wrażenie. Zastosowanie takiego rozwiązania wpływa również na wielkość garderoby zwiększając znacznie jej objętość oraz komfort i ergonomię użytkowania. Dzięki obszernej przestrzeni w sypialni znalazło się miejsce na piękną toaletkę zlokalizowaną na tle efektownego przeszklenia, sprzyjającą poświęceniu chwili sobie w towarzystwie inspirujących widoków.

Zastosowanie przytulnej i miękkiej wykładziny w strefie sypialni w kontraście do eleganckiego parkietu pozwala na wysterowanie wnętrz, urozmaica wnętrza, ale również uwypukla efektowny wzór i kolor parkietu.

W całym apartamencie zastosowane zostały ponadczasowe szlachetne materiały wykończeniowe, takie jak naturalny kamień, drewno oraz skóra uzupełnione przez mosiężne stalowe wstawki nadające charakteru projektowanym wnętrzom. Ważnym elementem wystroju są grafitowe lustra, które wzmacniają wrażenie większej przestrzeni.

Pełnię standardu wyposażenia apartamentu dopełniają wysokiej jakości meble, oświetlenie dekoracyjne oraz sztuka użytkowa, jak nagłośnienie marki Bang & Olufsen charakteryzujące się niebanalnym wzornictwem, producenci światowej sławy tj. Moroso, Knoll, Gallotti e Radice, Flos, Lee Broom.

LINKI DO ARTYKUŁÓW:

ELLE DECORATION: https://www.elle.pl/decoration/artykul/apartament-na-zlotej-komfort-w-barwach-natury

DOBRZE MIESZKAJ: https://www.dobrzemieszkaj.pl/cale_wnetrze/nowoczesne/176/nowoczesne_wnetrz_w_kolorach_natury_zobacz_piekny_apartament,307852.htmlLINK DO ARCHITEKTA BUDYNKU ZŁOTA 44 – DANIELA LIBESKINDA:

https://libeskind.com/work/zlota44/